6 october 2015

ПОЕЗІЯ З КРУТИМ НОРОВОМ І ГАРЯЧИМ СЕРЦЕМ

ПОЕЗІЯ З КРУТИМ НОРОВОМ І ГАРЯЧИМ СЕРЦЕМ

Тільки той, хто може докопатися до найглибших закутків людської душі, торкнутися кожного нерва, а потім ще й майстерно вилити все це на папері, гідний носити горде звання поета. Особливо, коли мова про поета-сатирика, який як ніхто повинен уміти сміятися ворогам на зло і рубати правду-матку прямо в обличчя. Цинічно, іноді навіть грубо, але головне – без брехні і фальші. Сьогодні Kasa.in.ua говорить про Ігоря Губермана.

Народився в 1936 році в Харкові, де прожив лічені дні, школу і університет закінчив вже в Москві. Піди він працювати за фахом, з нього вийшов би простий радянський електрик-єврей. Чи то вчасно у житті Губермана з´явилась дівчина, якій він писав рожеві-рожеві віршики, чи то грамотність просилась назовні, очевидно одне – йому судилося стати письменником.

Для відводу очей він пише науково-популярні книги, для душі – вірші за спартанським принципом – коротко і лаконічно. Їх він пише під псевдонімами І. Миронов і Абрам Хайям, що нескромно, але виправдано.

Важке радянське минуле, в якому він встиг побувати машиністом електропоїзда, відмовником, баригою, зеком не змогло зламати його. Губерман вдячний радянській владі за відсидку. Як говорить автор, тюрма, табір стали гуманітарним факультетом, де він продовжив навчання.

Він гострий на язик, грайливий і галантний з дамами, на заздрість плідний. Все нажите поет розділив по справедливості: прославлене прізвище віддав дочці та сину, а ім'я, яким його називала бабуся, – своїм віршики.

Тепер гаріки (винайдений ним жанр фривольної міської частівки) скрашують життя колишнім і нинішнім співвітчизникам автора. Кожен гарік блискавично розходиться по мережі та радує тисячі шанувальників таланту Ігоря Губермана. Він дає ще один привід посміхнутися навіть у ті моменти, коли здається, що приводів для посмішок немає.

Написані ним рядки, як поетичні, так і прозові, містять цілющі компоненти: гумор і сатиру, оптимізм і еротизм. Їх можна приймати разом і замість, до їжі і після. Тож, радимо відвідати концерт головного сміхотерапевта вже 31 жовтня В Киеві.

Квитки: http://kasa.in.ua/ua/events/view-ihor-huberman-kyiv.html
Відобразити всі новини