29 december 2015

КРАЩІ АЛЬБОМИ ЗАРУБІЖНИХ ВИКОНАВЦІВ 2015 РОКУ

КРАЩІ АЛЬБОМИ ЗАРУБІЖНИХ ВИКОНАВЦІВ 2015 РОКУ

Продовжуємо згадувати, що подарував нам 2015 рік. У цій статті кращі, на нашу думку, альбоми зарубіжних виконавців.

Blur – The Magic Whip

Blur в цьому році випустили восьмий альбом «The Magic Whip» - першу платівку, записану після відродження класиків брит-попа. Вона виявилася чи не найкращою в історії головної групи Деймона Албарна.

Adele – 25

Тріумфальне повернення Адель. Альбом «25» став третьою за студійною роботою поп-діви. Співачка записала його після 4-річної перерви в кар'єрі. «25» побив світові рекорди продажів. За перший тиждень в США було розкуплено 3380000 копій платівки, а у Великобританії - 800 тис. Настільки вражаючі цифри продажів нового альбому Адель були очікувані. Ще до виходу платівки Адель опублікувала сингл «Hello» і кліп на нього, які також встановили рекорди.

Hurts – Surrender

Костюми з голочки, зачіски з обкладинки, погляди з поволокою, безперечно чуттєва поп-музика з  оглядкою на 80-ті. Важко уявити, що Тео Хатчкрафт і Адам Андерсон познайомилися коли були  нетверезі і вплутались в бійку, затіяну їхніми друзями у дешевому барі. Мало-помалу з'ясувалося, що обидва люблять музику – і через кілька років вони представили Hurts.  Нарешті перед нами  «Surrender» - їх третє творіння, більш танцювальне і мелодійне за духом.

The Weeknd – Beauty Behind the Madness

Ми дуже любимо The Weeknd, а багато хто з нас стежать за його творчістю з моменту виходу перших мікстейпів. Тому цей альбом ми не могли пропустити ну просто ніяк. З того моменту, коли про Абеле Тесфае ніхто не знав, коли всі будували здогади, хто може стояти за таким якісним звуком і прекрасним голосом, пройшло не мало часу. На шляху до зірок, музикант перевтілився зі страждальця з розбитим серцем, який працює в Макдональдсі, а у вільний час записує якісні пісні, у  впевненого музиканта, візітівкою якого став томний стиль.

Muse – Drones

Стадіонні зірки сучасного року, Muse все роблять з розмахом. З кожною новою платівкою цей самий розмах стає крутіше і крутіше. Пісні по десять хвилин, звук як у The Queen, заклопотаність проблемами цивілізації – у Muse все максимально серйозно. У «Drones» як було обіцяно музикантами, відбулось повернення до коренів – гітари, гітари і знову гітари, геть комп'ютери та іншу цифрову нечисть. Втілили в життя досить амбітний задум, по якому всі пісні пов'язані між собою спільною ідеєю – протистояння людини і цивілізації.

Foals – What Went Down

Амбітний британський квінтет продовжує завоювання нових території. Foals обіцяли, що в четвертому альбомі «What Went Down» м'ясні пісні стануть ще м’ясовитішими, а попсові – ще  попсовішими та дивнішими. Сказано – зроблено. Свій четвертий альбом Foals записували у французькій провінції, надихаючись, за їхніми словами, божевіллям Ван Гога.

Björk – Vulnicura

Цьогорічний студійний альбом ісландської співачки Бьорк давно перебував у списку одних з найбільш очікуваних альбомів 2015 року. На платівці поєднано воєдино все, що ми так любимо в Бьорк: трохи епатажу, трохи дивацтв і звичайно, унікальний голос.

Kendrick Lamar — To Pimp A Butterfly

Альбом очолив список кращих платівок року за версією найавторитетнішого музичного видання Rolling Stone, викликав загальне захоплення. Чим можна пояснити успіх нового альбому Кендріка Ламара? По-перше, це несподіванка релізу! Реліз платівки просто відбувся в один прекрасний день, без попередніх анонсів і попередніх замовлень. По-друге, відвертість в текстах пісень і якась загальна "зухвалість". Так чи інакше, альбом моментально піднявся на вершини чартів.

Prodigy – The Day Is My Enemy

Нового альбому легендарних електронщиків Prodigy чекало чимало людей по всьому світу. Пірати ощасливили всіх їх, зливши альбом за тиждень до офіційного релізу. Але варто зазначити, на продаж альбому це ніяк не вплинуло. Альбом точно виправдав численні очікування.

Lana Del Rey – Honeymoon

Від пристрасті до мінору Лана Дель Рей не позбулася, але в «Honeymoon» вже переважає світла, красива печаль. Піднесені інтонації, млосні наспіви, сумні споглядання і роздуми про кохання – від цього виграли всі: шанувальники отримали звичну їм Лану Дель Рей і нову порцію неспішної і гарної музики, під яку можна засмучуватися або міркувати, занурюючись у психоаналіз.