2 august 2015

GusGus: 7 кліпів і найважливіші факти про музикантів

GusGus: 7 кліпів і найважливіші факти про музикантів

21 серпня в Києві виступить культова ісландська група GusGus. Перед довгоочікуваним концертом Kasa.in.ua пропонує згадати найкращі відеороботи музикантів і навчитися правильно вимовляти слово GusGus. Вашій увазі 7 найпопулярніших кліпів і цікаві факти про ісландців.

Непостійний, немов активний ісландський вулкан, склад  колективу GusGus з Рейк'явіка утворився найдивнішим способом в острівній державі, де зосередились найдивніші назви, тролі, ельфи, гейзери, в які жителі кидають шматки туалетного мила для більшої висоти струменя в якості національної забави. Після провального проекту короткометражного фільму про свінгерів Рейк'явіка, засновники GusGus Сіггі Кьяртанссон і Стефан Арні , вирішили створити групу. Вони знайшли однодумців і почали робити музичну кар´єру.

Група була заснована в 1995 році. До її складу увійшли актор, ді-джей, фотограф, програміст, політик, співак, два режисери та одна ісландська поп-зірка.

За офіційною версією, назва групи взято з фільму Райнера Вернера Фассбіндера «Страх з'їдає душу» - у фільмі героїня готує коханцеві кус-кус, який в її вимові звучить як gus gus. Друга версія говорить, що так називалася незвичайна інтимна послуга, яку героїня надавала в якості винагороди.

Ця велика ісландська тусовка вихідців з кіношного світу голосно заявила про себе чудовим альбомом «Polydistortion» (1997). Захоплення висловлювали не лише європейські критики, а й імениті артисти Beck, Blur, David Byrne, Beastie Boys.

За словами музикантів, більшість треків альбому «Arabian Horse» вони записали за кілька тижнів, закрившись в студії, а потім цілий рік їх допрацьовували. «Arabian Horse» названий кращим в історії групи і увійшов у всілякі списки найкращих альбомів 2011 року.

Останній альбом «Mexico» – дев'ятий студійник GusGus за 19 років. За цей час група разів десять змінила склад і стала справжнім ісландським проривом.

Варто відзначити, що GusGus, крім автентичної творчості, ще й приголомшливі реміксери. Варто послухати, що вони «натворили» з Moloko - Indigo (GusGus Remix) з, а також з Bjork - Hunter (GusGus Remix).

Ну, а кліпи GusGus іноді настільки дивно прекрасні. Пропонуємо переглянути найоригінальніші відеороботи ісландської команди.

У музиці Gus Gus переплітається іронія, сексуальність і сильна енергетика, особливо відчутна на живих виступах групи. Отримайте естетичну насолоду за всіма параметрами 21 серпня на арт-заводі “Платформа”! Просто красиво. Це GusGus.

Квитки: http://kasa.in.ua/ua/events/view-gus-gus-kyiv.html
Відобразити всі новини